Daily Archives: 3. априла 2012.

Освећење темеља цркве Часног Крста у селу Дражљеву

У недељу 1. априла у 12 часова обављено је освећење темеља цркве Часног Крста која је започета у љето 2011. г. на локалитету Попова греда у селу Дражљеву. Ово мало село се налази 5 километара сјеверно од Гацка. Црква се гради на мјесту гдје је 1. априла 1942. г. невино пострадало 17 мјештана овога села од стране партизана. Упркос лошем времену парастос и освећење темеља је обављено тачно на 70-ту годишњицу страдања. Освећење је по благослову епископа ЗХиП Г. Григорија обавио надлежни парох свеш. Велимир Ковач уз саслужење ђакона Милана Стањевића и вјерног народа из Дражљева и Гацка, као и уз присуство представника Општине Гацко. Црква се гради по пројекту архитекте Ненада Поповића (родом из Дражљева), а трудом вјерног народа овог краја и дражљевљана из цијелог свијета, те осталих приложника и донатора. Слике које су овдје истакнуте представљају пресјек кроз читав период досадашње градње и освећења темеља.

Детаљније информације о градњи можете видјети и на: www.drazljevo.com