Daily Archives: 14. априла 2012.

Еп. Григорије – Бесједа на Велику суботу у Гацку

Архијерејска Литургија на Велику суботу у Гацку

У храму Силаска Светога Духа на Апостоле У Гацку на Велику суботу 14. априла служена је Света Архијерејска Литургија. Свету Литургију је служио Епископ ЗХиП Г. Григорије, уз саслужење више свештеника и ђакона и великог броја вјерника. У пригодној бесједи Владика је говорио о значају великих дана Страсне седмице и Васкрсу као Дану Царства Небеског. Владика је такође најавио и посјету Свјатјејшег Патријарха српског Г. Иринеја нашој Епарјији 12. и 13. маја у току које ће посјетити и наш град.

Еп. Григорије – Бесједа на Велику суботу у Гацку

Велики петак у Невесињу

На Велики петак у Невесињу са свештеницима невесињских парохија служио је епископ Григорије. Празнично вечерње Великог петка као и обично окупи много вјерног народа. Вјерни су имали част и радост да им о тајни Христовој, тајни Цркве, о божанском домостроју спасења говори њихов архијереј.

По богослужењу дан великог празника тихо се завршавао уз поклоњење вјерних гробу Христовом.

Еп. Григорије – Бесједа на Велики петак у Невесињу