Daily Archives: 5. августа 2012.

Св. Литургија у Бијелој код Коњица

У Недјељу 05. 08. 2012. Године, у селу Бијела код Коњица у Цркви Свете Мученице Недјeље, служена је Света Литургија. Свету Литургију служио је парох коњички Милан Бужанин .Овом догађају присуствовало је неколико стотина људи, углавном становника овог села, који су расељени по свијету али и доста невесињаца и коњичана. Црквa Свете Мученице Недјеље је срушена у недавно протеклом рату и уз помоћ добрих људи обновљена 2007. године. У овом селу је прије протеклог рата живјело око стотину православних породица, док сада тамо живи шест православних породица . Након Свете Литургије домаћини , породица Вулић, су уприличили трпезу љубави за све госте.

Еп. Григорије – Бесједа у Саборном храму у Требињу

Св. Арх. Литургија у Саборном храму

Епископ ЗХиП Г. Григорије служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Требињу, уз саслужење свештеника наше епархије и драгих нам гостију о. Владана Перишића и о. Љубише Брњоша. Литургији је присуствовао бројни вјерни народ.

Бесједа Еп. Григорија

Слава у Добричу

У недељу 05. августа служена је Света Литургија у селу Добрич у цркви свете мученице Недеље гдје је прослављена и црквена слава уз ломљење славског колача и присуства вјерника из села Добрич и Међине, Свету Литургију је служио парох Небојша Радић.