Daily Archives: 3. маја 2013.

Вечерње Великог петка у Невесињу

Вечерње Великог петка у Невесињу служио је епископ Григорије. Поред невесињских свештеника епископу је саслуживао ђакон мостарски Бранислав Рајковић. Очекивано у богослужењу је учествовао велики број вјерног народа. Епископ је у бесједи нагласио неизмјерну доброту и милост Божију. Владика је завршио бесједу упућујући народу ријечи благослова, благосиљајући самога Бога и његову превелику љубав која је дала и Логоса Божијег на жртву за спасење наше.

Бесједа Еп. Григорија

Велики Петак у Манастиру Житомислић

На Велики Петак у Манастиру Житомислић, вечерње са изношењем плаштанице служено је у 15 часова. Статије са опходом служене су у 18 часова.

Еп. Григорије – Бесједа у Невесињу на Велики Петак

Статије у Саборном храму у Требињу

У Саборном храму у 19 часова, како је и претходних дана било најављено, служене су статије пред гробом Христовим и вјерни народ се окупио у великом броју.

тонски запис пјевнице