Daily Archives: 5. маја 2013.

Васкрсење Господње у Метковићу

Празник Васкрсења Господњег радосно је прослављен у парохији Метковској. Јутрењем и входом око храма почела је прослава, а у наставку служена је Света Литургија у поноћ. Литургији су присуствовали вјерници из свих мјеста наше парохије. Послије светог јеванђеља прочитана је посланица патријарха Српског Иринеја, а на Свето причешће приступио је велики број вјерника. Након службе уприличено је послужење за све присутне. Литургији и послужењу присуствовали су представници градског поглаварства града Метковића.

Васкрс у Гацку

Након великопосних богослужења страсне седмице у храму Силаска Св. Духа на Апоостоле у Гацку, на којима је присуствовао велики број вјерника, Васкрс је и ове године прослављен свечано. Као и претходне годне служене су двије Литургије: поноћна и јутарња, што се показало веома корисно јер је на обје службе црква била препуна.

Празник Васкрсења Господа Исуса Христа у Мостару

Празник над празницима – Васкрсење Господа Исуса Христа прослављено је и у мостарском Храму Рођења Пресвете Богородице. ‘Врло рано’ Пасхално јутрење и Литургију служио је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Господин Григорије, уз саслужење свештенства овог Храма и мостарског народа Божијег.

Пристижући првог, трећег, шестог, деветог.., једанаестог часа мноштво народа Божијег ушло је у Радост Господа свога причећујући се Његовим Тијелом и Крвљу Његовом. Након наслађења за пуном храмовном Трпезом и бесједе Епископа Григорија, раздјељена су васкршња јаја, којима су се вјерни налађивали за трпезом љубави.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ – ЗАИСТА ВАСКРСЕ!

Васкрс у Требињу

Најрадоснији Хришћански празник Вaскрс свечано је прослављен у Требињу. У Саборном Храму Светог Преображења Господњег Свету Архијерејску Литургију служио је умировљени Епископ ЗХиП Атанасије(Јевтић) , уз саслужење свештенства и ђаконства Саборног Храма. Велики број вјерника причестио се Божанским Тајнама а прочитана је и Васкршња посланица Патријарха Српског Иринеја.

Празник Васкрсења Господа Исуса Христа у Манастиру Тврдош

На Васкрс 5. маја ове године Господње, у Манастиру Тврдош одслужила се Света Литургија са јутарњом на којој је началствовао игуман Сава (Мирић), а прислуживали су јеромонах Димитрије и јерођакон Порфирије. Причасника би у великом броју и цијела служба протече богоугодно, прослављајући Васкрсење Христово. Послије службе приређена је трпеза љубави.