Daily Archives: 6. маја 2013.

Свети Георгије слава храма и парохије Метковске

Другог дана Васкрсења Гопсодњег, прослављен је Свети великомученик Георгије, заштитник парохије Метковске. Светом Литургијом началствовао је парох Дубровачки протојереј ставрофор Горан Спаић, Архијерејски замјеник, а саслуживали су парох Бјелопољски јереј Небојша Радић, парох Коњички јереј Милан Бужанин, јереј Борис Чоловић парох Метковски и ђакон Бранислав Рајковић. После свете Литургије славље је настаљено испред храма изворним играма и пјесмама које су припремили чланови наше фолклорне секције, а након тога у парохијском дому уприличен је славски ручак.

Прослављена храмовна слава у Горици

Ове године у свјетлости и радости Христовог Васкрсења прослављена је и храмовна слава Светог Великомученика Георгија у требињском насељу Горица- Прљача. Велики број парохијана слави ову славу па је расположење било утолико и веселије и свечаније, а слава се послије послужења код храма наставила у домовима свечара.

Ђурђевдан у Манастиру Тврдош

Свети Великомученик Георгије, велики светитељ и мученик Христов окупио је вјернике у манастиру Тврдош, да заједно прославе његов спомен. Светом Литургијом началствовао је умировљени Епископ ЗХиП Атанасије (Јевтић), уз саслужење јеромонаха Димитрија и јерођакона Прфирија (којем је овај Празник и Крсна Слава). Литургији су присуствовали вјерници и свечари овог Празника. Бесједом се вјерном народу обратио Владика Атанасије. Послије ломљења славског колача , славље је настављено трпезом љубави у манастирској трпезарији.

Бесједа Владике Атанасија

Вл. Атанасије – Бесједа у Манастиру Тврдош на Ђурђевдан