Daily Archives: 18. маја 2013.

Сабор дјеце и вјероучитеља у ПетроПавловом манастиру

„Ако не будете као ова дјеца, нећете ући у Царство небеско…“

У суботу 18. маја ове године, Петропавлов Манастир је био домаћин дјеци и вјероучитељима из цијеле Републике Српске. У овом Манастиру је у организацији Епархије ЗХиП, Педагошког завода и Катихетског одбора одржано треће такмичење из православне вјеронауке. Прије почетка такмичења, све присутне су поздравили: Игуманија Павла, јереј Синиша Шаренац и г.Славољуб Лукић (главни инспектор за вјеронауку у П.З. ). Након такмичења и објаве резултата (прво мјесто освојила је Николина Петровић из Бијељине, друго мјесто Марица Милосављевић из Сребренице а треће Бранко Павковић из Лакташа), сва дјеца и вјероучитељи су добили пригодне поклоне. На велику радост свих учесника овог догађаја, имали смо прилику да обавимо и крштење једне наше ученице, Андрее Бркље са Сокоца. Након тога, у манастирској порти је за све присутне постављена трпеза љубави, током које су ђаци и вјероучитељи имали прилику да се ближе упознају. По одласку из Петропавловог Манастира, сви учесници су посјетили манастир Тврдош, Саборни храм у Требињу, херцеговачку Грачаницу и град Требиње.

Слава Богу што нам је дао могућност да се у близини ове дивне дјеце присjетимо велике јеванђелске истине са почетка овог текста, а Мати Павли и сестрама Петропавловог Манастира хвала на гостопримству и пруженој љубави.