Daily Archives: 23. маја 2013.

Споменица „Протојереј-ставрофор Ратко Шиповац“

Из штампе је изашла књига – Споменица „Протојереј-ставрофор Ратко Шиповац“ аутора/приређивача Велибора Р. Шиповца. Издавач Споменице је Удружење „Шиповци“, Невесиње. Књига се бави поријеклом, завичајем и породицом; школовањем; пастирским служењем и упокојењем проте Ратка, са бесједама на његовој сахрани. На крају, од стране свештеника и вјерника дати су прикази за портрет проте Ратка Шиповца (1944-2008.) који је свој свештенослужитељски вијек провео у родној Херцеговини.

По ријечима аутора: „Споменица је посвећена свима онима који су проту Ратка вољели и поштовали, као човјека и као свештеника, односно свим људима добре воље“.

Ове године, 26. августа, навршава се пет година од упокојења проте Ратка. Планирано је да тих дана, Епархија Захумско-Херцеговачка и Приморска, односно Братство Саборног храма у Требињу, организујe вече посвећено сјећању на почившег проту Ратка, када би се истовремено и промовисала Споменица.