Daily Archives: 13. јуна 2013.

Еп. Григорије – Бесједа на Спасовдан у Манастиру Тврдош

Празник Вазнесења Господњег у Манастиру Тврдош

Светом Архијерејском Литургијом у Манастиру Тврдош, на празник Вазнесења Господњег, началствовао је Епископ ЗХиП Г. Григорије. Епископу су саслуживали игуман тврдошки Сава, протојереј Владан Перишић, јеромонах Димитрије, јерођакон Порфирије и ђакон Владо Вукановић. На Литургији се окупио вјерни народ и дјеца. Окупљеним вјерницима бесједио је Епископ Григорије.

Бесједа Епископа Григорија

Бесједа јереја Дражена Тупањанина у Стоцу

Слава Храма у Стоцу

Сваки пут када Господ обнавља, обнавља и живот цијели. Идући пред нама отвара пут ка вјечности. Обновљени празником Вазнесења Господњег вјерни народ Стоца и околине прославио је празник и славу храма. Служитељи су били синђел Исаија, протонамјесник манастира Св. Ђорђа на Зубцима , некадашњи парох јереј Мирослав Ратковић, требињски јереј часни отац Дражен Тупањанин са бесједом укрепљујући повратнички народ, ђакон Павле Ратковић и парох столачки.

Бесједа јереја Дражена Тупањанина

Слава Храма у Фојници

О празнику Светога Вазнесења Христовог у Фојници код Гацка, прослављена је слава храма. Свету Литургију је служио парох јереј Данило Дангубић уз саслужење протојереја-ставрофора Велимира Ковача, ђакона Јакше Окиљевића и великог броја вјерног народа.

Домаћини су се потрудили и за све присутне припремили трпезу љубави.