Daily Archives: 21. јула 2013.

Света литургија на Рашкој Гори

У недјељу 8./21. јула 2013. године, на дан Светог великомученика Прокопија, православни хришћани сакупили су се на Евхаристијском сабрању на Рашкој Гори. Свету литургију са вјерним народом савршли су презвитери Небојша Радић и Бранимир Боровчанин.

Света Литургија у селу Џепи код Коњица

У Недељу 21. јула 2013.г., на празник Св.Великомученика Прокопија, у селу Џепи код Коњица у Цркви Св.Архангела Гаврила служена је Света Литургија и прослављена храмовна слава. Иако календарски Св. Арханђел Гаврило пада пет дана касније, дакле 26.јула, Слава је прослављена 21. јула, у недељу, како би парохијани могли да у што већем броју узму учешћа у прослави, што се показало сврсисходним, јер не само Црква, већ и плато око цркве били мали да приме све који су дошли да служе Богу овај дан. Свету Литургију служио је парох коњички јерј Милан Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око триста људи, пријератних становника овог и околних села. У овом селу Света Литургија служи се сваке године у другу недељу по Празнику Светих Апостола Петра и Павла . У Џепима су до протеклог рата Срби били већинско становништво , а сад тамо живи једна породица са три старија члана. Послије Свете Литургије уручена је захвалница г. Александру Саши Магазину који је приложио чираке, кандила и кадионицу за овај Свети Храм. Домаћин, господин Саша Магазин приложник ове цркве , је за све присутне припремио трпезу љубави .

Ц.О. Коњиц