Daily Archives: 4. августа 2013.

Света литургија у Добричу

У Недјељу шесту по Духовима, служена је Света литургија у селу Добрич, код Мостара. На мјесном гробљу, уз Параклис Свете великомученице Недјеље, Литургију је служио презвитер Небојша Радић са ђаконом Браниславом Рајковићем и вјерним народом.

Света литургија у селу Бијела код Коњица

У селу Бијела код Коњица, у Цркви Свете Мученице Недјље служена је Света литургија. Свету литургију служио је парох коњички Милан Бужанин .Овом догађају присуствовало је неколико стотина људи, углавном становника овог села који су расељени по свијету али и доста невесињаца и коњичана. Црква Свете Мученице Недјеље је срушена у протеклом рату и уз помоћ добрих људи обновљена је 2007 године. У овом селу је прије протеклог рата живјело око стотину православних породица, док сада тамо живи шест православних породица . Након Свете Литургије домаћини , породица Јаковљевић, су уприличили трпезу љубави за све госте.