Daily Archives: 22. децембра 2013.

Светa Архијерејскa Литургијa у Дубровнику

У недјељу 26. по Духовима, на празник Дјетињце, у Саборној цркви Светог Благовјештења у Дубровнику, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, уз саслужење протојереја-ставрофора: Горана Спаића, Славка Зорице и Владана Перишића, јереја Данила Дангубића и ђакона Владимира Вукановића. На Светој Литургији осим вјерног народа Дубровника узео је учешће и византијски хор Светог Саве Српског.

Поклони за најмлађе у Билећи

У Славу и Част празника Светог Николаја, првачићи ОШ „Петар Петровић Његош“ и ОШ „Свети Сава“ су добили пакетиће, које су им уручили вјероучитељи и учитељи. Након дружења, игре и подјеле пакетића на свим лицима блистао је осмијех. Дружење се наставило и за Детињце. Црквена Општина Билећа је била домаћин дјеци из вртића и првачићима из основних школа у Билећи. Дјеца су посјетила Храм гдје су им подјељени поклони.

Еп. Атанасије – Бесједа на Дјетињце у Добрићеву

Дjетињци у обновљеном храму Светог Николаја у Добрићеву

На Дjетињце у манастиру Добрићево владала је велика, права дјечија радост. У обновљеном храму Светог Николаја Свету Литургију служио је, многовољени, Владика Атанасије. Саслуживали су му отац Младен Жуловић и јерођакон Порфирије (Гргић) уз присуство вјерног народа. Након Свете Литургије и ломљења Колача услиједили су за најмлађе најрадоснији моменти: везање и откуп уз „кишу“ бомбона. Весеље је настављено уз богату трпезу коју је мати Текла, несебично припремила.

Бесједа Еп. Атанасија

Изложба „Духовност и креативност“

У Основној Школи „Вук Караџић“ У Требињу од септембра је отпочела са радом секција из вјеронауке, која броји четрдесетак ученика. Ученици на креативан начин приказују своје знање из вјеронауке, због тога су своју секцију и назвали „духовност и креативност“. Неке од својих радова послали су на конкурс поводом 22. рођендана Републике Српске, а остале радове одлучили су да на крају првог полугодишта (у седмици између два празника Детињци и Материце) изложе у холу своје школе.
Са радошћу и љубављу припремили су ову изложбу, као што се са радошћу припремамо за дочек најрадоснијег празника поздрављајући све: МИР БОЖЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ! ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!

Вјероучитељица Жанела Пажин