Daily Archives: 2. јануара 2014.

Еп. Атанасије – Бесједа на Игњатијев дан у Дубровнику

Прослава Светог Игњатија Богоносца у Дубровнику

У храму Благовјештења Пресвете Богородице у Дубровнику, на Светог Игњатија Богоносца, служена је Света Архијерејска Литургија којом је началствовао Епископ ЗХиП Г. Григорије, уз саслужење Епископа Атанасија (Јевтића) и свештенства наше епархије. Послије Светог Јеванђеља бесједом се вјерном народу обратио Владика Атанасије.
На крају службе у храму су пререзани славски колачи, Владике Григорија и пароха дубровачког протојереја Владана Перишића, који као своју Крсну славу славе Св. Игњатија Богоносца, као и  игумана житомислићког Данила који носи име по Св. Данилу Хумском. Слављеници су за сав присутни вјерни народ, приредили славско послужење.

Бесједа Владике Атанасија