Daily Archives: 16. марта 2014.

Друга недјеља поста у Саборном храму у Требињу

У Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу дана 16. 3. 2014. године свечано је прослављена Друга недјеља поста. Началствовао је јереј др. Дарко Ђого уз саслужење свештенства Саборног храма, који се окупљеном народу обратио бесједом послије ријечи Јеванђеља. Јереј др. Дарко Ђого је најмлађи доктор теологије који је 2010. године одбранио докторску дирестацију под насловом: Хришћанска есхатологија Рудолфа Бултмана и Јиргена Молтмана – Критички осврт из перспективе православне теологије. Др. Ђого је засигурно један од најугледнијих српских богослова најмлађе генерације, истакао је Старјешина Саборног храма Светог Преображења Господњег протојереј-ставрофор Стеван Ковачевић.

Еп.Григорије – Бесједа у Дубровнику

Света Арх. Литургија у Дубровнику

У другу недјељу Часног поста (16.03.2014.), посвећену Св.Григорију Палами, Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије служио је Божанствену Литургију Св.Василија Великога у велељепном храму Св.Благовјештења у Дубровнику. Епископу су саслуживали парох дубровачки протојереј-ставрофор Владан Перишић и ђакон Владимир Вукановић, уз појање византијског хора Св.Саве Српског из Требиња. Окупљеном вјерном народу Дубровника Епископ Григорије се обратио архипастирском бесједом, коју доносимо у прилогу.

Бесједа Еп. Григорија