Daily Archives: 16. маја 2014.

Света литургија у Корчули

У уторак 13.маја, на дан св. ап. Јакова Зеведејева у храму Успенија Пресвете Богородице у граду Корчули збио се несвакидашњи духовни доживљај за малу православну заједницу на острву Корчули. Наиме, група од педесетак руских туриста-поклоника из Московске области, у склопу свог планираног обиласка Јадранских отока, зажељели су да у граду Корчули служе свету Литургију, будући да је међу њима било и једанаест свештеника. По благослову Његовог Преосвештенства Епископа Захумско-херцеговачког и Приморског Г.Григорија тог дана служена је Света литургија. Служио је протојереј Сергеј Подубуниј, уз учеће гостију из Русије и вјерног народа Корчуле. Већина вјерника су се исповједили и причестили. На крају Свете литургије све присутне је поздравио духовни вођа пута протојереј Михаил Јалов. Затим су домаћин, парох дубровачки протојереј-ставрофор Славко Зорица, као и парох суторински протојереј-ставрофор Благота Васиљевић, пожељели свако добро од Господа браћи из Московске области. Сусрет је био срдачан и братски. Биће обострана радост ако се и сљедеће године видимо, не само у Корчули, већ и у Дубровнику.