Daily Archives: 6. јула 2014.

Епископ Максим служио у Дубровнику

У четврту недјељу по Педесетници, у цркви Св.Благовјештења у Дубровнику, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Прeосвештенство Епископ Западноамерички Господин Максим уз саслужење архимандрита Саве (Мирића), протојереја-ставрофора Владана Перишића, те ђакона Владимира Вукановића и Мирослава Бошковића.
Окупљеном вјерном народу Епископ Максим се обратио надахнутом бесједом на тему прочитаног Еванђеља. О.Владан је пожелио добродошлицу Епископу, и захвалио му, што је поред бројних обавеза посјетио Црквену општину дубровачку. По одслуженој Литургији приређено је послужење у дворани Ђорђа Николајевића.

Еп. Григорије – Бесједа у Засаду

Слава Храма у Засаду

У недјељу 6. јула, на малом херцеговачком гробљу требињског насеља Засад, народ се окупио да прослави славу Храма – Рођење Светог Јована Крститеља. Свету Арх. Литургију служио je Епископ ЗХиП Г. Григорије, уз саслуживање надлежног свештеника Николе Јанковића, госта из Србије оца Стевана Вукића и ђакона Душка  Шаровића. Овом приликом освештан је и новоподигнути споменик страдалим парохијанима у протеклом рату. Послије Св. Литургије услиједила је Литија до темеља старог храма, гдје је одслужен помен свима који су сахрањени на овом гробљу. Затим се пред Храмом преломио славски колач, а добри домаћини приредили су трпезу љубави за све присутне. Вјерном народу бесједио је Епископ Григорије.

Бесједа Еп. Григорија

Слава Храма у селу Оровац

У четврту недељу по Педесетници, у селу Оровац код Требиња свечано је прослављена слава Храма Рођења Св.Јована Крститеља. Уз присуство великог броја вјерника служена је Св.Литургија, коју су служили свештеници;Стеван Ковачевић, Данило Дангубић, Раденко Копривица из епархије Будимљанско-никшићке, као и надлежни свештеник Мирослав Ратковић.

Присутнима се пригодном беседом обратио свештеник Данило Дангубић, говоређи о празнику рођења Св.Јована Крститеља. Надлежни свештеник Мирослав Ратковић је поздравио домаћине и све госте, пожелевши свако добро овом селу и свим људима . У парохијском дому гдје је и уприличена трпеза љубави , госте је поздравио домаћин славе господин Обрен Ђајић.

Уз свенародно весеље у порти храма уприличен је и турнир у малом фудбалу.