Daily Archives: 7. јула 2014.

Слава Храма у Полицама

7. jула 2014. године, у насељу Полице у Требињу, свечано је прослављен празник Рођења Светог Јована Крститеља. Славио је истоимени храм, а Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Григорије, уз саслужење свештенства наше Епархије. У малој цркви није било ни близу довољно простора да прими све приспјеле вјернике, па је служено испред храма. Послије славске литије и резања славског колача, бесједом  се присутним вјерницима обратио Епископ Григорије, које је представио и новопостављеног пароха ове парохије оца Младена Жуловића. Домаћини ове парохије угостили су све присутне трпезом љубави, коју су припремили у пaрохијској сали поред храма.

Бесједа Еп. Григорија

Еп. Григорије – Бесједа у Полицама