Daily Archives: 20. јула 2014.

Еп. Григорије – Бесједа у Саборном храму у Требињу

Света Литургија на Корчули

У храму посвећеном Успењу Пресвете Богородице, а који се налази на острву Корчула у Хрватској, у самом центру Старог Града, игуман тврдошки Сава(Мирић) служио је Свету Литургију. На Литургији се сабрао вјерни народ из Корчуле и Оребића, као и пар православних американаца.

Храмовна слава у селу Џепи код Коњица

У Недељу 20. јула 2014.г., у селу Џепи код Коњица, у Цркви Св.Архангела Гаврила служена је Света Литургија и прослављена храмовна слава. Свету Литургију служио је парох коњички јерј Милан Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око двјеста људи пријератних становника овог и околних села. У овом селу Света Литургија служи се сваке године у другу недељу по Празнику Светих Апостола Петра и Павла . У Џепима су до протеклог рата Срби били већинско становништво ,а сад тамо живи једна породица са три старија члана.

Ц.О. Коњиц