Daily Archives: 28. јула 2014.

Литургијско окупљање у Придворици

У недељу 27. јула служена је Св. Литургија у цркви Св. кнеза Лазара у Придворици. Свету Литургију је служио свештеник Велимир Ковач уз саслужење јерођакона Марка из ман. Завале и монаха из завалског метоха у Данићима. Литургији је присуствовао велики број вјерника који се у све већем броју окупљају у Придворици на храмовној слави Видовдану и последње недеље у јулу у спомен обнове овога храма 2009. године. За јулско окупљање је везан и тродневни камп и дружење код Придворичке цркве. У суботу 26. јула група од петнаестак учесника овога кампа је изашла до живописног Котланичког језера на Зеленгори. Љубав према Придворичкој светињи подстакло је многобројне житеље Сарајева који су поријеклом из овог краја да формирају удружење „Херцеговина моја ђедовина“ и да преко овог удружења помогну даљу обнову ове светиње и враћање живота у Придворицу.