Daily Archives: 1. септембра 2014.

Св. литургија у храму св. Георгија у Чваљини

У суботу 30.8.2014. године у храму св. Георгија у Чваљини служена је св. литургија. Литургију је служио парох љубињски јереј Саша Којовић уз саслуживање јерођакона Марка из ман. Завале. После дугог периода храм св. Георгија је постао стожер окупљања мјештана овога села. На литургији је било присутно око 150 мјештана, од којих се велики број причестио. После литургије настављено је дружење уз трпезу љубави, на којој је и изабран црквени одбар. Сам храм је трудом и љубављу мјештана у великој мјери обновљен и доведен у богослужбену употребу.

Молебан за почетак нове школске године

У Саборном храму светог Преображења Господњег у Требињу, на вечерњој служби служен је молебан за почетак нове школске године. Вечерње је служио протојереј  Никола Јанковић, који је благословио дјеци  њихов рад и учење у предстојећој школској години.