Daily Archives: 14. септембра 2014.

Слава хора Саборног храма у Требињу

У недељу, 14.септембра, на празник Сабора Свих Српских Светитеља, женски певнички хор Саборног храма ,прославио је своју славу Свету Анастасију Српску. Свету Литургију је служио старешина Саборног храма о.Стеван Ковачевић са братством. После свете Литургије чланови хора су са свештеницима и гостима поделили трпезу љубави уз песму и славску радост.

Бесједа о. Николе Јанковића

Слава новооснованог Манастира Св. свм. Петра дабробосанског и херцеговачког у Данићима код Гацка

У недељу 14. септембра (празновање 17.септембра) свечано је послављена слава новооснованог Манастира Св. свм. Петра дабробосанског и херцеговачког у Данићима код Гацка . Свету Литургију је служио Његово преосвештенство Епископ ЗХиП г. Григорије уз саслужење више свештеника наше епархије и митрополије Дабробосанске и присуство великог броја вјерника. Радост празника је увеличана и рукоположењем ђакона Дарка, из митрополије Дабробосанске, у чин презвитера и дипломираног теолога Крста Авдаловића у чин ђакона. Након Св. Литургије и литије обављено је резање крсног хљеба и освећење манастирског конака. Братија манастира Св. Петра уз помоћ мјештана овог села су припремили и славску трпезу за све присутне.

Бесједа Еп. Григорија

Фото: Јован Видаковић

Евхаристијско сабрање о почетку нове богослужбене и школске године у Мостару

У Недјељу, четрнаесту по Духовима, на почетку нове богослужбене године, Црква Христова сабрана у Мостару нарочитим молепствијем помолила се за и за богонадахнут почетак школског рада. Евхаристијском сабрању присуствовало је мноштво родитеља и дјеце, дотичући се тако самога Христа, који каза: Пустите дјецу нека долазе мени, и не браните им; јер је таквих Царство Божије.

Молбан за почетак нове школске године у Чапљини

14. септембра у Чапљини служена је Света Литургија, на празник преподобног Симеона Столпника, чиме је отпочео нови годишњи богослужбени циклус и још једна школска година за најмлађе чланове наше парохије. По отслуженој Литургији на којој се Светим Тајнама причестио велики број деце и одраслих служен је призив Светог Духа за почетак нове школске године. Након службе дружење је настављено у парохијском дому, где су за најмлађе ђаке уприличени поклони и колачи, и послужење за све присутне. Нека би Господ силом свога Духа помагао наше ђаке да уче родитељима на радост, а цркви и народу своме на корист.

Еп. Григорије – Бесједа у Данићима