Daily Archives: 8. новембра 2014.

Митровданске свечаности у Невесињу

Празничном Вечерњом и петохљебницом у храму светог Вазнесења Господњег почела је прослава овога празника.

У организацији Борачке организације РС и Општине Невесиње у препуној општинској сали поводом Митровдана одржана је свечана академија са богатим културно-умјетничким програмом.

Свету архијерејску литургију служио је епископ Захумско-Херцеговачки и приморски господин Григорије уз саслужење свештенства епархије ЗХиП. Архијерејској литургији присуствовали су и високи представници републичке власти, борачких органозација и завичајних удружења херцеговаца. Делегацију владе РС предводио је министар просвјете и културе РС Горан Мутабџија, а Републичку борачку организацију предсједник Миломир Савчић. На светој литургји ђакон Младен Чалија рукоположен је у чин презвитера, а Дејан Бакмаз клирик епархије Дабробосанске у чин ђакона. Великом броју вјерника пригодном бесједом обратио се епископ Григорије нагласивши да је свети Димитрије био храбар борац за правду и истину. На крају литургије преломљен је славски колач.

Код спомен костурнице на Гвозду одржан је парастос за све погинуле борце у Отаџбинском рату и положени вјенци на централно спомен обиљежје херцеговачких бораца.

Митровданске свечаности завршене су славском трпезом.

Фото: Младен Вујадиновић и Радио Невесиње