Daily Archives: 4. децембра 2014.

Прослављена храмовна слава Ваведење Пресвете Богородице у Манастиру Завала

У недјељу 4. децембра, у манастиру Завала је прослављена Храмовна слава – Ваведење Пресвете Богородице. Светом Архијерејском Литургијом (у којој су узели учешћа многобројни вјерници Поповог поља, Требиња и читаве наше Епархије), началствовао је умировљени Епископ ЗХиП господин Атанасије, уз саслуживање игумана манастира Завала Василија и свештеника Епархије ЗХиП. Након Литургије и резања славског колача у порти манастира за све присутне постављена је трпеза љубави.

Слава Mанастира Добрићево

Прослава празника Ваведења Пресвете Богородице и славе манастира Добрићево почела је вечерњим богослужењем уз бројно присуство вјерног народа. На дан празника Свету Литургију служио је игуман житомислићки Данило, уз саслужење свештеника наше и дргих епархија. Молитвеном слављу присуствовао је велики број вјерних који су дошли из оближњих крајева да заједно прославе славу ове велике светиње. Вјерним је бесједио игуман Данило.
Након причешћа сабраних и опхода око храма приступило се ломљењу славског колача и освећењу славског жита. Игуман Данило је том приликом наздрављајући честитао свима славу, а нарочито игуманији ове свете обитељи мати Текли. У наставку се приступило трпези љубави која је била припремљена у манастирској трпезарији.

Бесједа игумана Данила

Свеноћно бдење у Аркадији

У сриједу, 3. децембра 2014. у 21:00, у цркви Христа Спаситеља у Аркадији, Његово преосвештенство Епископ Григорије (епископ Захумско-Херцеговачки и Приморски), Његово преосвештенство епископ Максим (епископ Западно-амерички), јеромонах Сава (игуман манастира Тврдош), мјесно свештенство и вјерници, окупили су се на молитви, на свеноћном бдењу уочи празника (Славе цркве и Свете Литургије) Ваведења Пресвете Богородице.

Сви присутни су симболично учествовали и на бдењу у манастиру Хиландар, гдје братство прославља овај Празник као Славу.