Daily Archives: 10. јануара 2015.

Божићни концерт у Мостару

Поводом празника Рођења Христовог, Српска православна црквена општина мостарска, у сарадњи са Српским просвјетним и културним друштвом „Просвјета“ – Градски одбор Мостар и Српским пјевачким и културно-умјетничким друштвом „Гусле“ Мостар, организовала је Божићни концерт, који је одржан у великој сали ХД „Херцег Стјепан Косача“ у Мостару. Непосредно прије концерта, у великој галерији истог здања, приређен је пријем, током којег се, испред организатора, присутнима обратио протопрезвитер ставрофор Радивоје Круљ, а затим и високопреподобни архимандрит Данило, игуман манастира Житомислића, након чега су своје честитке православним хришћанима у Мостару упутили представници Града Мостара, Бискупије мостарско-дувањске, Фрањевачког самостана Светих Петра и Павла у Мостару, Муфтијства мостарског и Јеврејске општине у Мостару. По пријему, на самом почетку концерта, публици се најприје обратио предсједник Црквеноопштинског одбора Српске православне црквене општине мостарске Далибор Ђурасовић, а божићну бесједу изрекао је протопрезвитер ставрофор Дарко Ђого, декан Православног богословског факултета у Фочи. Током музичко-сценског програма наступио је познати музичар Сања Илић, са својим ансамблом „Балканика“.

Божићни шаховски турнир у Коњицу

Поводом  божићних новогодишњих празника , у петак  09.јануара 2015. године Српска православна црквена општина коњичка у Коњицу и  шаховски клуб Игман из Коњица  организовали су шести, сада већ традиционални,  Божићни  шаховски турнир .  Парох коњички јереј Милан Бужанин  је по завршетку турнира додијелио  награде најбољим учесницима. Награђена су прва седморица такмичара  а наградни фонд је износио 300 КМ. На турниру се окупило четрдесет девет (49) такмичара из Коњица, Мостара, Јабланице, Чапљине, Широког Бријега, Пазарића, Брезе, Високог, Посушја, Сарајева, Прозора и других мјеста у БиХ. Побједник турнира је интернационални мајстор Галић Иван из Широког Бријега , а друго и треће мјесто заузели су   Бандић Аднан из Пазарића  и Араповић Витомир из Мостара. Судија турнира био је др Сулејман Мулић.