Daily Archives: 19. јануара 2015.

Еп. Григорије – Бесједа на Богојављење 2015. у Требињу

Богојављење у Требињу

Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Требињу, на Богојављење, служио је Епископ ЗХиП Г. Григорије са свештенством наше епархије. Служба је настављена свечаном Литијом до ријеке и водоосвећењем ријеке Требишњице, са традиционалним пливањем за Богојављенски Крст. Грaдимир Mилaдинoвић /21/ из Tрeбињa први je дoпливao дa бoгojaвљeнскoг крстa, кojи je у риjeку Tрeбишњицу спустиo влaдикa зaхумскo-хeрцeгoвaчки и примoрски Григoриje. У тaкмичeњу je учeствoвaлo oкo 40 пливaчa, a Mилaдинoвићу, кojи вeћ дeвeт гoдинa учeствуje нa oвoj мaнифeстaциjи, oвo je трeћи пут дa први стигнe дo Бoгojaвљeнскoг крстa.

Бесједа Еп. Григорија