Daily Archives: 7. маја 2015.

Слава Храма Св. Великомученика Георгија у Горици

Празнично и весело ђурђевданско расположење у Четвртој парохији требињској окупило је вјерни народ око часне трпезе храма Светог Великомученика Георгија. Свету литургију служио је игуман Завалски јеромонах Василије уз саслужење пароха јереја Александра Илића и јеромонаха Марка сабрата манастира Завала.

Након свете литургије и ломљења славских колача уприличено је послужење. Слављеници су пожурили својим кућама, а убрзо су им се придружили и пићари, јер велики број домова управо обиљежава Ђурђевдан као своју крсну славу.

Слава храма у Подосоју

У билећком селу Подосоје, свечано је прослављена слава храма Св.великомуч. Георгије. Вјерни народ овога краја сабрао се на Св. Литургији којом је началствовао надлежни парох протојереј-ставрофор Драго Цвијановић уз саслужење свештеника Раденка Копривице из сусједне, будимљанско-никшићке, епархије. Током службе Божије преломљен је славски колач, а освећено је и славско жито. Прота Драго честитао је свима присутним храмовну славу, истакавши да сви треба да се угледамо на живот и дјело Св. великомуч. Георгија.

Након тога славље је настављено за трпезом љубави коју је уприличио домаћин славе Госп. Радован Самарџић.

За домаћина, кума славе наредне године јавио се Госп. Радивоје Шешлија.