Daily Archives: 14. јула 2015.

Павловдан у Опличићима

Прослављајући Павловдан православни хришћани Опличића окупили су се у парохијском дому, поред храма Покрова пресвете Богородице, који су у обнови. Свету литургију са вјерним народом служили су мјесни парох, презвитер Бранимир Боровчанин и презвитер Небојша Радић, парох бјелопољски.

Павловдан у Врањским

Сабор светих дванаест апостола-Павловдан, свечано је прослављен и ове године у селу Врањска надомак Билеће. Мјештани овога села, од којих је било и оних који живе и ван граница наше земље дошли су овога дана да узму ућешча у литургијској прослави овога празника посвећеног светим апостолима. Свету Литургију у храму Св.врача и бесребреника Козме и Дамјана, служио је парох овога села, свештеник Драго Цвијановић који се током службе обратио сабраном народу. Он је указао на велику жртву и труд који су поднијели свети апостоли, али и на награду коју су добили и вјечно царство које су наслиједили.