Daily Archives: 29. августа 2015.

Успење Пресвете Богородице радосно прослављено у селу Биоград код Невесиња.

Радост празника започела је светом литургијом којом је началствовао протојереј Алекса Зубац уз саслужење протојереја Миленка Спрема и надлежног пароха јереја Немање Лукете. По завршетку свете литургије и ломљења славскога колача присутном народу прелијепом бесједом и здравицом обратио се прота Миленко, наглашавајући значај овога великог празника и на који начин и када се десио догађај Успења Пресвете Богородице. Овогодишњи кум храмовне славе и домаћин био је Здравко Фржовић, иначе мјештанин овога села као , члан црквеног одбора и пресједник мјесне заједнице.
Радост празника се наставила уз трпезу љубави, пјесму и игру. Као и претходних година и ове године су биле организоване спортске дисциплине разних спортова и витешких такмичења, гдје су најбољи били награђени.