Daily Archives: 13. октобра 2015.

Епископ Григорије служио Св. Арх. Литургију у Варешу

Свету Архијерејску Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице у Варешу, у недељу 11. октобра 2015. године, служио је Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Г. Григорије , замјеник митрополита дабробосанског Николаја, уз саслужење више свештеника и ђакона.
По прочитаном Светом Јеванђељу, Преосвећени Владика је одржао бесједу у којој је нарочиту пажњу усмјерио на љубав према ближњима, као и према онима који нас мрзе.
Литургији је присуствовао, поред великог броја православних вјерника, и фра Мирко Мајданџић варешки жупник. На литургији је освјештано звоно које ће бити постављено на новоизграђеној цркви у селу Планиница, иначе родном мјесту Владике Григорија.
Његово Преосвештенство се такође захвалио гостима и свим присутним вјерницима, који су смогли снаге да узму учешће у радости данашњег празника. Такође је најавио и радове на изградњи нове кровне конструкције, која ће замијенити постојећу-дотрајалу.
Након ломљења славског колача сви присутни су сјели за трпезу љубави, коју је припремио кум овогодишње славе Радомир Томић. Истог дана Владика Григорије је обишао село Планиницу гдје је присуствовао постављању освештаног звона на новоизграђену цркву.

Извор: Митрополија Дабробосанска