Daily Archives: 7. јануара 2016.

Бадњи дан и Божић у Петропавловом манастиру

На Бадњи дан у Петропавловом манастиру Св. Литургију служио је Игуман Тврдошки Сава уз саслужење протојереја о. Миленка, а на Божић Св. Архијерејску Литургију служио је Владика Атанасије уз саслужење јеромонаха Порфирија и о. Миленка.

Света Литургија на Божић у Саборном храму у Требињу

У Саборном храму служена је Света Литургија у поноћ, док је ујутро у 5 часова служено празнично јутрење и у 6 часова Света литургија коју су служили свештенство братства Саборног храма. На свим службама присуствовао је велики број вјерника који су након служби похитали својим домовима да дочекају божићне полазнике и радост празника однесу у своје домове.

Поноћна Св. Литургија на Божић у требињском Саборном храму

Епископ ЗХиП Г.Григорије, уз саслуживање свештенства наше епархије, служио је у поноћ Свету Архијерејску Литургију на празник Рођења Господа Бога и Спаситеља нашега Исуса Христа – Божић, у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Црква је била претијесна да прими вјерни народ Требиња, тако да је и црквена порта била испуњена вјерницима.