Daily Archives: 1. фебруара 2016.

Савиндан у Метковићу

У недељу 31.01.2016. године у Метковићу прослављен је први српски Архиепископ свети Сава. Свету Литургију служили су парох Мостарски отац Радивоје Круљ и Метковски парох отац Борис Чоловић. После светог Јеванђеља, поучном бесједом, присутнима се обратио о. Радивоје Круљ.

Након службе пресјечен је славски колач, а дјеца су рецитовала пјесме у част Св. Саве. Пригодне дарове за сву дјецу припремила је овогодишња кума славе Ивана Кнежић, а испред парохијског дома припремљено је послужење за све присутне.

Свети Атанасије Велики – Света Архијерејска Литургија У Петропавловом манастиру

Свети Атанасије Велики свечано је прослављен у Петропавловом манастиру уз велико присуство вјерника, посебно дјеце. Началствовао је Владика Атанасије уз саслужење о. Миленка. о. Николе и јрм. Димитрија. Након Свете Литургије за све присутне у манастирској трпезарији припремљено је послужење.