Daily Archives: 3. марта 2016.

Трећи годишњи симпосион „Теологија у јавној сфери“ – Требиње 4-6. фебруар 2016.

Годишњи скуп, под називом „Теологија у јавној сфери“, у организацији Епархије захумско-херцеговачке и приморске, прерастао је у традиционално годишње интерактивно окупљање теолога и научника из многих других научних области и сфера јавног живота. Уз присуство широког аудиторијума, одржао се у Требињу по трећи пут. У периоду од 4. до 6. фебруара 2016. године, овај скуп је наставио да истрајава у тежњи ка сагледавању односа, како унутар самог богословља и живота Цркве, тако и теологије и Цркве у јавном животу, то јест, сагледавајући њихов однос са другим наукама, сферама живота и интересовањима савременог човјека. С тим у вези, попримајући већ препознатљиве и јасне обрисе времена и мјеста за продуктиван дијалог, уз учешће мноштва научника и јавних дјелатника, сучељавајући теистичка, интертеистичка и атеистичких одређења, трећи годишњи скуп „Теологија у јавној сфери“ омогућио је дискусије у оквиру, до сада у великој мјери, профилисаних тема. Поред тога, у оквиру овогодишњег програма је приређено и отварање изложбе икона професора и студената Високе школе Академије Српске православне цркве за умјетност и консервацију, под називом „Икона у контексту XXI века“, као и представљање књиге доцента др Дарка Ђога „Гностички мит и мит о гностицизму“.

Свечано отварање Трећег годишњег скупа „Теологија у јавној сфери“

Прва панел-дискусија
„Академска теологија: проблем одређења и њеног мјеста у Цркви“

Друга панел-дискусија
„Теорије еволуције и теологија стварања: између конфликта и хармоније“

Трећа панел-дискусија
„Учешће Цркве у раду са затвореним лицима – могућност или обавеза“

Четврта панел-дискусија
„Избјегличка криза: теолошке и политичке конотације“

Пета панел-дискусија
„Умјетност у храму“

Шеста панел-дискусија
„Морал и економија“

и затварање Трећег годишњег скупа „Теологија у јавној сфери“

Отварање изложбе икона „Икона у контексту XXI вијека“

Представљање књиге „Гностички мит и мит о гностицизму“

Радионица за вјероучитеље

БРОШУРА(пдф)

Видео записи – Трећи годишњи симпосион „Теологија у јавној сфери“ 2016.