Daily Archives: 12. јуна 2016.

Бесједа Еп. Григорија у Бијелом Пољу

Вазнесење Господње – Слава Цркве у Бијелом Пољу

Прослављајући Празник Вазнесења Господњег, православни хришћани Бијелог Поља и околних крајева, прославили су Слава храма на Бољани и уједно стопедесет година од његове изградње. Свету архијерејску литургију служио је епископ захумско – херцеговачки и приморски Григорије, уз саслужење свештенства и бројног народа Божијег. Овом приликом мјесни парох презвитер Небојша Радић одликован је почасним чином протопрезвитера, при чему му је уручен надбедреник. По освећењу славског хљеба и кољива приређен је славски ручак.

Евхаристијском сабрању и славском ручку присуствовали су представници Римокатоличке цркве, а у вечерњим часовима у Светосавском дому организован је и ифтар на којем је присуствовао мјесни имам са својим џематлијама.

Бесједа Еп. Григорија