Daily Archives: 9. јула 2016.

Ивањдан на Оровцу

У селу Оравац, надомак Требиња,свечaно је прослављена слава Храма Рођења Св.Јована Крститеља. У присуству великог броја вјерника служена је Света Литургија, коју су служили свештеници: Милош Ловрић, Данило Дангубић и Мирослав Ратковић.

Пригодном бесједом вјерном народу обратио се свештеник Милош Ловрић, говорећи првенстено о овом дивном празнику. У порти храма, након свечане литије, свештеници су благословили крсни колач и жито. Овогодишњи домаћини храмовне славе били су; породице Бегенишић и Дангубић.

Предходног дана , у суботу на новосаграђеном споменику, служен је парастос сви пострадалим житељима Оровца у првом свјетском рату. Овом скупу присуствовао је велики број грађана Требиња , као и градоначелник града господин Славко Вучуревић.