Daily Archives: 11. јула 2016.

Света Арх. Литургија у Манастиру Тврдош

У недељу 10. јула 2016. г. у Манастиру Тврдош, Свету Арх. Литургију служили су Епископи Григорије и Атанасије, уз саслужење игумана тврдошког Саве, о. Љубише Брњоша из Флориде, свештеника и ђакона  наше Епархије и драгог нам госта из Грчке о. Атанасија. О. Атанасије, дугогодишњи пријатељ и доброчинитељ наше Епархије, а нарочито Петропавловог манастира, овога пута је повео са собом групу од педесетак вјерника из Грчке, да  се упознају са црквама и манастирима наше Епархије. Послије читања Светог Јеванђеља владика Атанасије се вјерном народу обратио бесједом, овога пута на грчком језику, ради љубави и пажње према гостима. На крају Литургије Епископ Григорије и о. Атанасије обратили су се вјерним и уз ријечи захвалности размијенили пригодне поклоне. Затим је братство манастира Тврдош позвало госте на свечани ручак у манастирској трпезарији.