Daily Archives: 16. јула 2016.

Прослава Павловдана у селу Врањска

У селу Врањска, за Павловдан 13.07. 2016. године, свету Литургију служио је надлежни парох Александар Грчић. Након службе председник црквеног одбора Ратко Новчић одржао је здравицу за покој душе уснулог црквењака Васа Шаренца и нагласио важност уређења гробља око цркве и наставка радова на обнови старе школе која се налази у близини.

У празничној атмосфери, становници овог билећког села који су се окупили око своје светиње, наставили су дружење и након службе Божије.

Слава храма Светих апостола Петра и Павла у Барама

У уторак 12. јула 2016. године, на Петровдан, свечано је прослављена храмовна слава у Бaрама. Уочи славе, служена је вечерња служба са петохљебницом. Свету Литургију служио је надлежни парох, јереј Данило Боро. Након литије око храма пререзан је славски колач. Трпезу љубави за ову славску прилику, припремило је братство Ћурић, а следеће године домаћини ће бити братство Томашевић.