Daily Archives: 30. августа 2016.

Света Архијерејска Литургија у Источном Сарајеву

Служењем Божанствене Литургије у храму Нерукотвореног Образа Христовог у комплексу „Источник“, при КПЗ Кула-Источно Сарајеву, којом је началствовао Епископ Захумско-херцеговачки Григорије- администратор Митрополије Дабробосанске, благословен је камен темеља и досадашњи радови на изградњи храма.

Овај храм је са благословом Преосвештеног Владике, а уз свесрдно залагање г.Вукашина Црњка-директора КПЗ Кула и његових сарадника, у поодмаклој фази изградње, његово свечано освећење очекује се за крај октобра. Домаћини су се потрудили, те је након Свете Литургије припремљен ручак за све присутне.

Успење Пресвете Богородице – Слава храма у Габели

На празник Успења Пресвете Богородице служена је Света Литургија којом је прослављена слава храма у Габели. Свету Литургију служио је парох чапљински јереј Марко Гојачић. Након Литургије и ломљења славског колача празновање је настављено у порти храма где су домаћини припремили Трпезу Љубави.

Храмовна слава у Опузену

Храмовна слава Успење Пресвете Богородице прослављена је у Опузену. Свету Литургију служили су о. Славко Зорица и парох Метковски о. Борис Чоловић. Као и сваке године велики број вјерника окупио се из многих крајева да заједно прославимо овај велики празник. Велика радост је видјети да сваке године долази већи број младих и дјеце. Након литије и ломљења славског колача, припремљено је полсужење за све присутне.