Daily Archives: 12. септембра 2016.

Бесједа Еп. Григорија у Дубровнику

Архијерејска литургија у Дубровнику

Епископ ЗХиП Г. Григорије служио је Свету архијерејску литургију у храму Благовјештења у Дубровнику. Епископу су саслуживали старјешина храма протојереј Владан Перишић, протојереј Стеван Ковачевић и ђакон Миро Бошковић. Послије читања Светог Јеванђеља Епископ је бесједио, на Литургији сабраним вјерницима.

Бесједа Еп. Григорија

Молебан за успјешну школску годину

На празничној литургији на Усјековање главе Претечине у невесињском Саборном храму, литургијски смо се помолили за успјешну предстојећу школску годину. Литургијом је началствовао о. Младен Чалија уз саслужење отаца Зорана Илића и Немање Лукете. Ријечи поуке присутним ученицима, просвјетним радницима и родитељима упутио је о. Зоран Илић.

О. Зоран је у бесједи говорио да, ако желимо да имамо истински успјех у васпитању, водиље нам морају бити љубав и покајање, а не права која у данашњици избијају у први план. Дата нам права, уколико немамо љубави, могу бити погубна. О овој чињеници свједочи нам и кориштење датих права на Иродовом рођендану. Бесједа је завршена ријечима жеље да у нашим животима завлада љубав која ће нас спасти од пута погибељи и утврдити на путу који води у станиште на коме су сабрани светитељи из рода нашега чији сабор смо прославили у данашњој литургији.