Daily Archives: 23. септембра 2016.

Посјета представника Амбасаде САД у БиХ Епархији ЗХиП

Дана 22.9.2016. године сједиште Епархије ЗХиП у Мостару посјетили су представници Амбасаде САД у БиХ и том приликом су се сусрели са Епископом ЗХиП г. Григоријем и старјешином Саборне цркве у Мостару о.Радивојем Круљем.

Слава Старе цркве у Мостару

Празник Рођења Пресвете Богородице, слава Старе цркве у Мостару, прослављен је Евхаристијским сабрањима вјерних у недјељу тринаесту по Духовима и на сам дан празника. Началствовањем пароха мостарског, протопрезвитера ставрофора Радивој Круља, након Причешћа Тијелом и Крвљу Сина Божијег и Сина Пресвете Богородице, преломљен је славски хљеб, а током овог недељног сабрања, уз присуство ученика православне вјеронауке, са подручја Града Мостара, поводом почетка нове школске године, молитвено је призвано покровитељство Светог Духа. Прослављање Рођења Пресвете Богородице, настављено је уз послужење у гостопримници, као и Сабрањем на сам дан празника.