Daily Archives: 9. новембра 2016.

Празник Светог Димитрија у Невесињу

Митровданско празновање у Невесињу почело је дан уочи празника у коме је у просторијама Општине Невесиње приређена свечана академија у којој је освјежено сјећање на Митровадане 1992. и 94. од када је солунски светитељ постао изузетно поштован у Невесињу. Осим што су освјежили сјећања, учесници академије су покушали да дочарају знамење љубави Божије које се десило над Невесињем у тим ратним Митровданима.

На дан празника светом архијерејском литургијом началствовао је епископ Атанасије (Јевтић) уз саслужење бројног свештенства и вјерног народа наше епархије и гостију који су посјетили Невесиње у овом дану.

Празновање је након литургије настављено полагањем вијенаца на спомен обиљежју на Гвозду и славским ручком који су уготовиле Борачка организација Републике Српске и Општина Невесиње која данашњи празник обиљежава као Дан Општине Невесиње.