Daily Archives: 28. јануара 2017.

Бесједа о. Владана Перишића на Савиндан у Дубровнику

На Савиндан, у Храму Благовјештења у Дубровнику, Свету Литургију служио је о. Владан Перишић и послије читања Светог Јеванђеља бесједом се обратио вјерном народу. У прилогу објављујемо тонски запис бесједе.

Празник Светог Саве у Невесињу

Празновање је почело вечерњим богослужењем и свечаном академијом у организацији Општине Невесиње, Црквене Општине Невесиње, Радио Невесиња и школских установа уз богати културно – умјетнички програм. Свету литургију служио је отац Немања Лукета уз саслужење ђакона Ратка Зубца. Након Свете литургије у школским установама преломљен је славски колач, након чега је уприличен програм посвећен Светоме Сави.

Прослава Светог Саве у Љубињу

Прослава школске славе Светог Саве и слава школе свечано је обиљежена у О.Ш. ,, СВЕТИ САВА“ у Љубињу. Ученици и наставници су припремили богат културно-умјетнички програм. Приредбу је отворио школски хор ,,Химном Светом Сави“ а затим је директор школе Перо Сикимић пожелио добродошлицу свим гостима. Ученици су показали умјетничке вјештине рецитовања и извођења драмско-сценске тачке а чланови фолклора наше школе су показали умјеће богатим сплетом српских игара . Приредба је завршена обредом ломљења славског колача, а све у свечаној атмосфери, духу православља, миру и љубави како и приличи овом великом празнику.