Daily Archives: 8. фебруара 2017.

Света Литургија и дјечија приредба у Метковићу

Светом Литургијом коју је служио парох Мостарски о. Радивоје Круљ уз саслужење пароха Метковског о. Бориса Чоловића у храму Светог Георгија у Метковићу, почела је прослава у част Светог Саве. У току свете Литургије вјернима се обратио отац Радивоје, поучивши их Светом Јеванђељу, о Митару и фарисеју, које нас полако припрема за Васкршњи пост. Велики број родитеља сабрао се са својом дјецом да заједно славимо Светог Саву. Послије Литургије пререзан је славски колач. Прије дјечијих рецитација, Ана Круљ отпјевала нам је пјесму „Пред иконом Светог Саве“. Са радошћу можемо рећи да наша парохија броји преко четрдесеторо дјеце, од оних најмлађих, до краја основне школе. За свој труд и учешће у рецитацијама, као и сваке године дјечица су награђена лијепим поклонима. Ове године дарове је припремила попадија Наташа Круљ, која је била кума славе. Њој и њеној породици, нека Господ подари благослов и напредак, молитвама Св. Саве. У наредној 2018. години за кумство пријавила се госпођа Силвана Ђорђевић.

Сви који су дошли на службу Божију, узевши нафору, славски колач и жито, послужили су се испред парохијског дома.