Daily Archives: 8. фебруар 2017.

Четврти годишњи симпосион „Теологија у јавној сфери“ – Требиње, 9-12. фебруар 2017.

Од 9-12. фебруара у Требињу, у организацији Центра за философију и теологију Требиње, биће одржан четврти по реду годишњи симпосион „Теологија у јавној сфери“. Симпосион је осмишљен као својеврсни фестивал који ће у себи обухватати различите садржаје: панел дискусије, предавање, представу и изложбе, а биће свечано закључен евхаристијским слављем у недјељу, у требињском Саборном храму.

Програм симпосиона- брошура (пдф)

Програм симпосиона „Теологија у јавној сфери“ 2017.
9-11. фебруар, Културни центар Требиње

9. фебруар

10ч. Свечано отварање

10.30-12.30ч.  „Саборност и јединство Цркве у XXI веку уз осврт на критски сабор“,   панел дискусија
учесници: проф. др Раде Кисић, о. Игнатије Шестаков, о. Вукашин Милићевић
модератор: доц. др Андреј Јефтић

17-19ч. „Европа на раскршћу: криза и будућност европског идентитета“, панел дискусија
учесници: мр Вук Јеремић, проф. др Дејан Јовић, проф. др Зоран Крстић
модератор: доц. др Марко Вилотић

19.30ч. Отварање изложбе Бранка Радуловића и изложбе о Романовима, Музеј Херцеговине

10. фебруар

10.30-12.30ч. „Страх и слобода“, панел дискусија<
учесници: проф. др Жарко Требјешанин, проф. др Борис Брајовић, доц. др Арта Додај
модератор: о. Гојко Перовић

17ч. Промоција књиге Патрологија (1. и 2. свеска) епископа Атанасија
говоре: доц. др Здравко Јовановић, доц др. Зоран Јелисавчић
модератор: о. Зоран Илић

19ч. Представа „Седам“ у организацији Међурелигијског вијећа БиХ (на тему насиља над женама)

11. фебруар

10.30-12.30ч. „Место и улога жене у Цркви и друштву“, панел дискусија
учесници: др Јулија Видовић, Андреа Јовановић
модератор: Милица Ракић

17ч. Предавање др Пантелиса Калаитзидиса на тему „Православље и модернo доба“

12. фебруар

9ч. Света архијерејска литургија

Света Литургија и дјечија приредба у Метковићу

Светом Литургијом коју је служио парох Мостарски о. Радивоје Круљ уз саслужење пароха Метковског о. Бориса Чоловића у храму Светог Георгија у Метковићу, почела је прослава у част Светог Саве. У току свете Литургије вјернима се обратио отац Радивоје, поучивши их Светом Јеванђељу, о Митару и фарисеју, које нас полако припрема за Васкршњи пост. Велики број родитеља сабрао се са својом дјецом да заједно славимо Светог Саву. Послије Литургије пререзан је славски колач. Прије дјечијих рецитација, Ана Круљ отпјевала нам је пјесму „Пред иконом Светог Саве“. Са радошћу можемо рећи да наша парохија броји преко четрдесеторо дјеце, од оних најмлађих, до краја основне школе. За свој труд и учешће у рецитацијама, као и сваке године дјечица су награђена лијепим поклонима. Ове године дарове је припремила попадија Наташа Круљ, која је била кума славе. Њој и њеној породици, нека Господ подари благослов и напредак, молитвама Св. Саве. У наредној 2018. години за кумство пријавила се госпођа Силвана Ђорђевић.

Сви који су дошли на службу Божију, узевши нафору, славски колач и жито, послужили су се испред парохијског дома.