Daily Archives: 1. маја 2017.

Посјета ученика ОШ „Свети Сава“ Љубиње Манастирима Студеница, Жича и Градац

Дана 28. априла. 2017 г. ученици петих разреда ОШ „Свети Сава“ Љубиње кренули су на тродневно путовање, у посјету мајци српских манастира Студеници, манастиру Жичи, првом сједишту Српске Архиепископије и манастиру Градцу.

У свим манастирима били смо дочекани, традиционално, монашким гостољубљем, а посебно у манастиру Студеници гдје смо били „на конаку“. У недељу, послије Литургије поклонили смо се светим моштима Светог Симеона Мироточивог, Свете Анастасије, родитељима Светог Саве, и моштима Светог Симона , брата Светог Саве. На „продуженом“ часу вјеронауке ученици су се упознали са културним, историјским и духовним наслијеђем мјеста која су обишли. Овим путовањем ученици ће кроз упознавање са историјским догађајима и личностима лакше савладати градиво 5. разреда.

При одласку ученици су имали прилику да посјете Мећавник, а по повратку Андрићград у Вишеграду.

Посебну захвалност дугујемо Епархији Захумско-Херцеговачкој и Приморској, Црквеној општини Љубиње, општини Љубиње, оцу Драгиши Томићу и пријатељу Херцеговине Мому Шошу, који су помогли да се изведе ово путовање.

Вјероучитељица
Неда Гудељ