Daily Archives: 6. јуна 2017.

Владика Григорије приредио ифтар челним људима Исламске заједнице у Мостару

Његово преосвештенство владика захумско-херцеговачки и приморски Григорије приредио је у Мостару вечеру – ифтар за мостарског муфтију Салема Дедовића и представнике Исламске заједнице у Мостару поводом крсне славе Саборне цркве Свете Тројице.

Пошто представници Исламске заједнице због рамазанског поста нису присуствовали слави Саборне цркве у недјељу, владика и мостарско свештенство синоћ су, поштујући њихова вјерска правила и желећи да их угосте, организовали посебну вечеру у Владичанском двору у Мостару.

Владика Григорије је рекао да су сусрети са представницима Исламске заједнице, па и синоћњи ифтар у служби оног што проповиједају.

Он је додао да је рат доста тога пореметио и показао озбиљну девијацију у друштву, али да је на вјерским великодостојницима да то исправљају и покажу што је права вриједност.

Муфтија Дедовић је рекао да су вјерски лидери у Херцеговини направили корак више када је ријеч о сусретима и дружењима на светковинама и да то више није неуобичајена ствар, већ континуитет сарадње.

Владика Григорије и муфтија Дедовић вјерују да ће поруке сарадње и позитивни примјери доћи и до вјерника, а посебно до младих.

Вечери у Владичанском двору присуствовао је и фра Ико Скоко из фрањевачког самостана у Мостару.

Извор:СРНА