Daily Archives: 17. јуна 2017.

Посјета Архиепископа сиријско-јаковитске Цркве у Шведској г. Венијамина (Атаса) и Његовог Преосвештенства Епископа британско-скандинавског г. Доситеја Епархији ЗХиП

У периоду од 15. до 17. јуна 2017. године Епархију захумско-херцеговачку и приморску посјетили су Архиепископ сиријско-јаковитске Цркве у Шведској г. Венијамин (Атас) и Његово Преосвештенство Епископ британско-скандинавски г. Доситеј, са сарадницима и пријатељима. У наведеном периоду посјетили су Манастир Херцеговачку Грачаницу, Саборни храм Св. Преображења Господњег у Требињу, Манастир Тврдош, Манастир Дужи, Храм Св. Василија Тврдошког и Острошког Чудотворца у Мркоњићима, Манастир Св. Ап. Петра и Павла, а потом и Саборни храм Свете Тројице у Мостару, Епархијски двор у Мостару, Манастир Житомислић, храм Васкрсења Христовог у Пребиловцима, Црквену општину у Невесињу и Манастир Добрићево. Обрадовани њиховим доласком и посјетом, онолико колико је то кратко вријеме посјете дозволило, у овом радосном сусрету упознати су са историјом и црквеним животом који се одвија у Епархији захумско-херцеговачкој и приморској.