Daily Archives: 8. јула 2017.

Ивањдан на Оровцу

У селу Орoвац, надомак Требиња, свечано је прослављена  слава Храма Рођења Св.Јована Крститеља (Ивандан) . У  присуству великог броја вјерника служена је Света Литургија, коју су служили  свештеници: протојереј ставрофор  Moмчило Пејичић, јеромонах Марко( сабрат манастира Завала), надлежни парох Мирослав Ратковић и ђакон Павле Ратковић.

Пригодном бесједом вјерном народу обратио се свштеник Момчило Пејичић, говорећи првенствено о овом дивном празнику. У порти храма, након свечане литије, свештеници су благословили крсни колач и жито након чега се обратио надлежни свештеник  Мирослав Ратковић, честитајући домаћинима славу храма. Овогодишњи домаћини храмовне славе била је  породица Грубач.

Предходног дана ,у суботу, на новосаграђеном споменику служен  је парастос сви пострадалим житељима Оровца у  Првом свјетском рату. Овом скупу присуствовао је велики број грађана Требиња.