Daily Archives: 21. јула 2017.

Слава храма у Глушцима

Празник светих апостола Петра и Павла прослављен је у селу Глушци у близини Метковића. Свету Литургију служио је парох чапљински Марко Гојачић, уз саслужење пароха метковачког Бориса Чоловића.

Радост празника својим присуством увеличала су наша дјеца, као и многи мјештани овог села који су из разних крајева дошли на овај дан да са нама прославе славу храма. Након литије и ломљења славског колача, припремљена је трпеза љубави у парохијском дому. Слављу су се придружили новоизабрани градоначелник Метковића г. Далибор Милан и бивши дугогодишњи градоначелник г. Стипо Габрић – Јамбо.

Након трпезе договорена је обнова крова на храму у Глушцима, која би требала почети ускоро, чиме би се завршила цјелокупна обнова овог храма.