Monthly Archives: новембар 2017

Празник. Св. Нектарија Егинског прослављен у Петропавловом манастиру

На Празник. Св. Нектарија Егинског служена је Св. Литургија у Петропавловом манастиру и том приликом из Манастира Дужи на поклоњене вјернима донесене су мошти овог Светитеља. Литургију су служили свештеници Саборног храма из Требиња и поводом Имендана једне од сестара Манастира пререзан је славски колач. Након тога у манастирској гостопримници за све окупљене припремљено је пригодно послужење.

Слава храма Св. Архангела Михаила у селу Аранђелово

У  недељу 19. новембра 2017. године  у селу Аранђелово,  свечано је прослављена  слава храма Св. Архангела Михаила. Свету Литургију служили су свештеници: протојереј-ставрофор Борис Бандука, протојереј Петар Крговић  и надлежни парох Мирослав Ратковић. Светој Литургији су присуствовали и замјеник градоначелник града Требиња господин Мирко Ћурић и народни посланик у скупштини РС господин Илија Таминџија са својим сарадницима.

Представљање књиге др Горана Комара

У петак 17. новембра, у парохијском дому у Гацку, је представљена књига др Горана Комара – ЋИРИЛИЧНИ НАТПИСИ У СЕЛУ ПРИДВОРИЦИ – (ГАТАЧКИ БОРАЧ). О књизи су говорили професор историје Милан Никчевић и аутор. У овој, по обиму невеликој књизи, обрађени су ћирилични натписи гатачког Борча, од којих је најзначајнији , новооткривени натпис на локалитету џамије у селу Придворици који свједочи да је у непосредној близини овог локалитета био манастир и манастирско гробље.

Слава војне капеле у Чапљини

У четвртак, 16 новембра на празник Обновљења храма Светог великомученика Георгија служена је Света Архијерејска Литургија у војној капели у Чапљини, чиме је и прослављена слава капеле. Свету Архијерејску Литургију служио је епископ бихаћко – петровачки, уједно и епископ војни у БиХ Г. Сергије уз саслужење свештенства. Након ломљења славског колача, славски ручак уприличен је у гостопримници парохијског дома у Чапљини.

Слава хора Св. Јелене Анжујске

У недељу 12. новембра, на празник св. Јелене Анжујске (преподобне Јелисавете), хор при храму Св. Тројице у Гацку, је прославио своју крсну славу. Послужење за славу је и ове године припремио брат Раде Ћорић. У име чланова хора, захваљујемо се свима који су припремили славско послужење и помогли да хор добије нове хаљине.