Daily Archives: 29. децембра 2017.

Слава храма на Кременој

Сваке године мноштво наших вјерника и гости из других парохија окупи се на храмовну славу Св. Спиридона на Кременој. Изузетак није била ни ова година, када  је прослављен овај велики чудотворац и угодник Божији. Храм је био мали да прими све вјрнике, а посебну радост учинила су дјеца из наше парохије која су дошла тог дана. Светом Литургијом началствовао је игуман Житомислићки архимандрит Данило уз саслужење свештенства из наше епархије. Након литије око храма и ломљења славског колача, сви присутни послужили су се трпезом љубави у парохијском дому. Овогодишњи кум славе био је г. Никола Кадијевић, а Господ нека молитвама Св. Спиридона награди његов труд. За следећу годину кумство је преузео г. Мијо Кнежић.