Daily Archives: 12. марта 2018.

Света Арх. Литургија у Дубровнику

У трећу, Крстопоклону недјељу Часног и Великог поста, у храму Св. Благовијештења у Дубровнику Свету Архијеррјску Литургију служио је Епископ Захумско Херцеговачки и Приморски господин Григорије уз саслужење дубровачког свештенства.

Непосредно прије почетка свете Литургије, док се пјевало велико Славословље,  Владика је изнио часни крст и поставио га у средину храма гдје се народ поклонио животворном Крсту Господњем.

Након изношења Часног крста извршено је мало освећење храма.

После прочитаног Св. Јеванђеља, Епископ се обратио вјерном народу пригодном бесједном у којој је говорио о томе колики је значај да свако носи достојанствено свој крст који нам је подарен од Бога. Ако тај крст приглимо и понесемо онда ће и нас загрлити распети и васкрсли Христос. Бесједу преносимо у цијелости.

Као и увијек, након Литургије услиједило је послужење у дворани поред Цркве.

Бесједа Еп. Григорија:

фото Петар Симић